10 důvodů proč jet s námi – Atábor

20 let zkušeností

Nedávno jsme oslavili 20 let existence táborů které pořádáme. Takovýhle kus našich životů dává velkou jistotu, že nás tahle práce skutečně baví, naplňuje, a že ji zřejmě děláme i dobře. Přečtěte si více o naší historii.

Stabilní tým vedoucích

Naše vedoucovská parta se skoro nemění. Postupně přijímáme odrostlé děti za praktikanty, občas někdo odejde, protože mu pracovní povinnosti už nedovolí se táborům věnovat, ale základ naší party je skutečně starý dvacet let. Jsme tak dokonale zaběhnutý stroj.

Napínavý táborový příběh

Táborovým příběhem děti provázejí bohatě nakostýmované postavy, které hrají rodilí mluvčí a vedoucí. Příběh děti provází celým táborem, tedy odpolední hry, večery a někdy i noci jsou bohaté na hrané úryvky děje. Děti se s postavami musí domluvit, jak pokračovat dál a ovlivňují tak, jak se bude příběh dále vyvíjet.

Nekonečno zážitků

Děti na táboře nepoznají nudu. Táborový program je připravený tak, aby je zaměstnal po celý den různorodými aktivitami. Najdou samozřejmě chvíli i pro sebe, ale jen když chtějí, protože jinak na ně čekají neustále nové zážitky.

Aktivity pro každého

Z bohatého programu si jistě vybere každý. Kromě celotáborové hry a anglických aktivit je pro děti připravena celá řada sportovních a dalších volnočasových aktivit. Nudit se tak dá práci!

Týmovost

V celotáborové hře je důležitý být rychlý, chytrý, nápaditý, obětavý. A protože nikdo nemá tyto vlastnosti všechny, je důležité umět pracovat v týmu. Během tábora děti hrají velkou část her po skupinkách. Právě to je naučí společně komunikovat, rozdělit si role a především kooperovat. Jinak jejich skupinka nevyhraje!

Stálá parta dětí

Děti se nám každoročně vracejí. Máme spoustu táborníků, kteří s námi jezdí odmala, jak dlouho to jde, až skoro do dospěsti, a pak třeba i jako praktikanti a vedoucí. Děti často zůstavají díky sociálním sítím v kontaktu i po táboře, a mohou se tak těšit, že se za rok zase potkají.

Spokojení rodiče

Neznáme skoro nespokojené rodiče. Vážně – z naší strany se snažíme dělat maximum a v případě komplikací (kdy musí např. dítě z rodinných důvodů odjet dříve, nebo nemůže na tábor vyrazit), vždy vycházíme maximálně vstříc. Tábory neděláme proto, abychom si komplikovali léto. Naopak, chceme, aby na naše tábory všichni rádi vzpomínali i poletech a třeba i v dospělosti.

Ani kurz ani obyčejný tábor

Myslíme si, že jsme za ty léta nalezli ideální kombinaci sportovních, aktivit v přírodě a příběhu tak, aby se děti ani jednoho “nepřejedly” a by pro ně tak program byl maximálně zajímavý.