Poprvé na tábor? – Atábor

Jezdili jste sami jako děti na tábor a nevíte, co se od té doby změnilo a jestli jsou tábory pořád správnou volbou? Pokusíme se vám uvést několik důvodů, proč si myslíme, že je dobrý nápad s námi vaše děcko poslat.

  1. Tábory jsou pořád skvělé – opravdu si myslíme, že idea tábornictví přetrvala. Naše tábory vypadají sice asi trochu jinak než ty, které jste zažili vy (víc pohodlí, zázemí, programu, ..), ale původní myšlenka odjet někam do přírody a s 80 dětmi se bavit na čerstvém vzduchu a v našem případě k tomu ještě komunikovat anglicky, je pořád stejně dobrá!
  2. Na věku nezáleží – poprvé s námi jezdí děti jak v pěti letech, tak klidně ve třinácti. Věkově je náš tábor vyvážený, takže děti poznají rychle své vrstevníky a vytvoří si svoje “partičky”.
  3. Pozná děti z jiných koutů republiky – během roku se potkává se svými spolužáky, tábor je příležitost jak navázat kamarádství s dětmi, které žijí jiné životy třeba na druhé straně republiky, a to děti obohacuje, protože si uvědomí, že každý žije trochu jinak a pokud tato přátelství přetrvají, budou jim rozšiřovat obzory i v budoucím životě.
  4. Nemusíte se bát – tábory pořádáme od roku 1992, především protože nás baví. Sami jsme na nich vyrostli a teď s námi začínají jezdit naše vlastní děti. Zkrátka děláme maximum nejen proto, aby se děti dobře bavily, ale aby na tábor rády vzpomínaly třeba i v dospělosti. O děti je tak jednoznačně výborně postaráno.
  5. Kamarádi – často s námi jezdí sourozenci, nebo kamarádi společně. Poptejte se ve svém okolí, zda-li někdo na tábor nejezdí, nebo zda-li nechtějí děti jet společně. Jet ve dvou je už úplná jistota.
  6. Nebude mu smutno? Za ta léta nám z tábora odjely asi tři děti a čistě o smutek šlo asi ve dvou případěch (ťuk, ťuk). Což je na dvacet let slušné, ne? Pokud je někomu smutno, povídá si s ním a věnuje se mu ten kdo ke komu má nejblíž. Někdy je to hlavní vedoucí, někdy starší vedoucí holka, někdy zas mladší praktikant. Ke každému dítěti jsme tak našli cestu jak jej zabavit a upoutat natolik, aby se mu na táboře líbilo nadále natolik, aby chtěl(o) zůstat.
  7. Bude mít všechno? Máme připravený seznam doporučených věcí na tábor, ale ikdyby se stalo, že něco důležitého zapomene, buď mu to půjčíme (eráru máme za ta léta dost), nebo je to k nám dnes poštou den cesty.
  8. Kontakt – mobilní telefon je sice většinou spíš přítěží než výhodou (dá se ztratit, vybít a pak máte víc starostí, nutí hrát neustále hry, ..), ale chápeme, že máte o své děti starost. Pokud se odhodláte dítěti mobil nedat, vězte, že každý den je možné na tábor zavolat hlavní vedoucí a na dítě se detailně doptat. Dětem můžete poslat (postaru) pohled či dopis a nemusíte jej ani posílat poštou. Můžete nám je dát a my je dítěti postupně během tábora dáme. Striktně nedoporučujeme návštěvy rodičů na táboře – vykolejilo by to nejen dítě samotné, ale i všechny ostatní.
  9. Pořád si nejste jistí? Pokud tábor vážně zvažujete, ale stále máte obavy, neváhejte nás kontaktovat. Naše hlavní vedoucí Hanka s vámi ráda probere cokoli vás zajímá. A pokud chcete, můžeme vám poskytnout kontakt na některého z rodičů, který s námi děti posílá. Pak ale počítejte s tím, že s námi vaše dítě určitě pojede! ;-)